Işık Akupunktur Tanı ve Tedavi Merkezi - Kayseri
Dr. Hatice Keçeli
Akupunktur ile sigara bıraktırma
Akupunktur ile zayıflama
 

Akupunktur Hakkında Merak Edilenler - Sıkça Sorulanlar

 

 Akupunktur tedavisi nasıl uygulanır ?

Akupunktur tedavisi, seans-kur olarak uygulanır. Her sefer uygulanan tedavi seans olarak nitelendirilir ve bir kur 12 seanstan oluşur.  Normal şartlarda bir tedavinin asgari bir kur olması gerekir. Seanslar ise haftada 3 kez fazla ağrılı hastalarda ise her gün uygulanır. Kulağa yapıştırılan kalıcı iğnelerin ise haftada 1 defa değişmesi gerekmektedir. Akupunktur tedavisinde vücuttaki belli noktalara iğne batırıldıktan sonra 20 dakika bekletilir.

  Akupunktur iğneleri ağrı yapıyor mu?

Akupunktur iğneleri çok ince olduğu için pek ağrı hissedilmez. Vücutta bir sinek ısırmış gibi bir ağrı duyulur.

 Akupunktur tedavisi sigara bıraktırıyor mu?

Sigara tiryakisi olan kişi sigarayı bırakmaya karar vermiş ise akupunktur yardımı ile bunu çok kolaylıkla başarabilir.  Sigara tiryakisi olan bir kişi sigarayı bırakmak istiyor ama sigara içmediği zaman çok sinir, stres, baş ağrısı, uykusuzluk, mide bulantısı gibi rahatsızlıklar yaşıyorsa akupunktur tedavisi bu rahatsızlıkların tamamen önüne geçerek kişinin sıkıntılarını yok eder.

 Akupunkturun yan etkisi var mı?

Akupunktur tedavisinin yan etkisi yoktur.  Dünyada yan etkisi olmayan tek tedavi metodudur. Çünkü dışarıdan herhangi bir ilaç veya madde verilmez. Sadece vücudun kendi hormon ve enzimleri yoluyla ve sinirsel iletişim yoluyla etki gösterir. Yani vücudun kendi eczanesini kullanmasını sağlar.

  Akupunktur iğneleri kişiye özel mi?

Kliniğimizde iğneler bir kez kullanılıp atılmak üzere depolanmaktadır. Tüm hastalarımıza her seansa geldiğinde yeni steril iğneler açıp kullanmaktayız.

 Akupunktur nasıl insanları zayıflatır?

Akupunktur diyet yapmayı kolaylaştırır. Akupunkturun sayesinde diyet yapanın iradesi güçlenir. Akupunktur hipotalamustaki iştah merkezinin çalışmasını inhibe eder (durdurur) ve böylece diyet yapan kişi az yemekle doymaya başlar.  Akupunkturun sinir sisteminin üzerinde etkisi olduğu için hasta diyet sırasında sinirli olmaz, halsizlik ve baş ağrıları olmaz. Mide asit salgısını azalttığı için hastanın mide kazıntıları olmaz. Akupunktur bağırsakları çalıştırdığı için hasta diyet sırasında kabızlık çekmez. Böylece hasta  zorlanmadan ve pes etmeden istediği kiloya ulaşır. Akupunkturun sayesinde hasta istediği bölgeden (sorunlu olan bölgeden) kilo verir (basenleri geniş olan basenden verir, gövdesi kalın olan gövdeden kilo verir).

 

Tedavi Alanları

1. İskelet - kas sistemi, romatizmal hastalıklar
2. Nörolojik hastalıklar
3. Kulak - burun boğaz hastalıkları
4. Solunum sistemi hastalıkları
5. Gastro-intestinal hastalıklar
6. Kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları
7. Ürogenital hastalıklar
8. Endokrinolojik hastalıklar
9. Cilt hastalıkları
10. Psikiyatrik hastalıklar
11. Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi
12. Anti-aging
14. Göz hastalıkları
15. Estetik akupunktur


Vücuttaki akupunktur noktaları
Vücuttaki akupunktur noktaları